Gerek  iş hayatınızda gerekse de sosyal hayatınızda bir noktadan başka bir noktaya ulaşmak için çeşitli türlerde araçlar kullanıyoruz. Özellikle insan nüfusunun yoğun olduğu bölgelerde trafik ve  araç sayısının yoğun  olduğunu göz önüne  alırsak, trafik kazanları ile çok sık karşılaştığımızı  görebiliyoruz.  Özelliğe kazaya maruz kaldığınızda aracınızı çalıştırıp yolunuza devam etmeniz imkânsız bir durum olmaktadır. Böyle  durumlarda oto kurtarma başka bir ifade ile oto çekici  firmalarından hizmet almamız gerekir.

Çekici  Nedir?

Oto kurtarma firmaları her tür araç için oto çekici hizmeti sunuyor. Römork ya da yarı römork  dediğimiz bu  çekiciler  ile  diğer araç türlerini çekmek için icat edilmiş  motorlu araçlara çekici adı verilir. Çekiciler yalnıza araç çekmek için kullanılır ve yük taşımazlar. Bu nedenle araç çekicileri çekeceği aracın çeşidine göre farklı tiplerden  oluşmaktadır. Oto kurtarma firması  olarak sizlere dört farklı tipte araç çekicileri ile oto kurtarma hizmeti sunuyoruz. Firmamız bünyesinde bulunu oto çekici araçları şunlardır;

Çatallı  Oto  çekici

Çatallı oto çekici araçları  aracın altına giren büyük çatallar sayesinde  araçları forklift düzeninde kaldırıp, aracı  oto çekici kasasına hasarsız bir şekilde koyar.  Bu çekici sayesinde  araçlar, yolun ya da  araçların yoğunluğuna göre  çekici kasasına sağ ya da sol taraftan yerleştirilebilir. Çatallı araç çekiciler  kablolu kumanda sistemi ile çalışır.

Tepeden  Oto  Çekici

Tepeden  araç çekiciler genellikle trafik polisleri  kullanmaktadır. Aynı zamanda ahtapot çekici olarak da bilinen bu çekici sisteminde  yukarıdan , inen vincin dörtlü çatalına tekerlekler bağlanarak araç, oto çekici kasasına yerleştirilir. Tepeden araç  çekicileri arka taraftan da çift tekerleğe  sahiptir. Bu sayede de iki aracı birden çekebilmektedir.

Bunların dışında vinçli kayar platform  araç çekici ile  transfer çekici gibi  oto çekici çeşitleri mevcuttur.  Birden fazla araç çekici çeşitlerine sahip olan kurumsal firmamızdan da haftanın yedi günü 24 saat boyunca oto çekici ve  oto kurtarma hizmetlerimizde yararlanabilirsiniz. Geniş araç çekici filomuz ile  kazaya maruz kalmış alınması çok güç taşıtlarınız bile  kısa zamanda  titizlikle alıyor  en kısa zamanda sorunsuz bir şekilde  istediğiniz lokasyona  transfer ediyoruz