Beklemediğiniz anlarda yaşayacağınız zor durumlarda en yakın yardımcınız oto kurtarıcı araçlarıdır. Ne zaman yolda sorun yaşayacağınız bilmeniz mümkün değildir. Seyir halinde yaşanan araç sorunları için deneyimli sürücüler kısa sürede çözümler bulurken bu konuda ilk defa tecrübe yaşayanlar ise zorluk çekmektedir. O an içnde ne yapması gerektiğini bazen bir çok insan hesap edemeyebilir. Hatta bazı araç sürücüleri araçlarını, otomobillerini sorun yaşadığı yerde bırakmakta ve diğer gün çözüm aramaktadır. Oysaki bizim hiç bir şekilde tasvip bir durumdur. Çok rahat bir şekilde hemde ekonomik düzeylerde sağlanan oto kurtarıcı hizmetleri ile hiç bir şekilde araçlarınızı terketmenize gerek kalmamaktadır.

Oto Kurtarıcı Ne İş yapar

oto kurtarıcı

oto kurtarıcı

Adından da anlaşılacağı gibi aracınızı bulunduğu durum her ne şartta olursa olsun onu oradan kurtarmak ve götürmek istediğiniz noktaya teslim etmektir. Araçlar bazen otoyol kenarında tarafınızdan çekilip kurtarıcı yardımı ile taşınacağı gibi bazı durumlarda daha kötü durumlarda yardıma ihtiyacınız olabilir. Kaza sonucu refüjden aşağı düşmüş olabilir, Rampa kenarında asılı kalmış olabilir, çamur içine saplanmış olabilir, Kış mevsiminde karda mahsur kalmış olabilir yani kısacası her olumsuz durumdan aracınızı kurtaracak mekanizma oto kurtarıcı hizmetleridir. Tabiki bu sistem ülkemizde de İstanbul da bir çok firma eliyle sağlansada hale belirli standartları yakalamış değildir. Hem teknik açısında eksiklikler hemde çekici kamyonlarında donanım eksikleri hemde personel eğitimi açısından sorunlar görülmektedir. Yinede eğer İstanbul oto kurtarıcı firması arıyorsanız detaylı bir inceleme ile en iyi hizmet veren firmalara ulaşma şansı bulabilirsiniz.

Oto Kurtarıcı İş Güvenliği Kuralları

Oto kurtarıcı firmaları belirli yükümlülüklere hem kendi can güvenlikleri, hem tüketicilerin cam güvenlikleri hemde mallarının, araçlarının güvenliği için iş güvenliği kurallarına son derece dikkat etmelidir. Bunlara örnek vermek gerekirse oto kurtarıcı için aracın yanına ulaşılması halinde ilk yapılması gereken gerekli yardımcı ekipmanlar desteği ile çevre güvenliği ve aracın güvenliği alınmalıdır. Gerekli güvenlik tedbirleri alındıktan araç bulunduğu yerden oto kurtarıcıya yüklenmeli ve müşterinin talebi doğrultusunda istediği güzergaha (oto servisi, oto sanayi sitesi, ikâmetgah adresi) götürülmelidir.

Oto Kurtarıcı Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Cekiyoruz.com olarak web sitemizde oto kurtarıcı fiyatları arayan araç sahiplerine belirtmek isterizki fiyatlar sitemizde yayınlanmamaktadır. Bunun nedeni ise hiç bir müşterimize yanıltıcı bilgi vermemek istememizdendir. Çünkü sizlere daha sağlıklı bir fiyat verebilmemiz için otomobilinize nerede kaldığınız ve bulunduğunuz yerden aracınızın nereye götürüleceği hakkında bilgi sahibi olmayışımızdandır. Müşteri tüketici haklarına son derece saygılı olan firmamız aşağıda yer alan tüm maddeleri bünyesinde barındırmakta ve bu doğrultuda sizlere hizmet vermektedir.

  • İşini iyi yapan oto kurtarıcı önce iş güvenliği kuralarına uymalıdır,
  • Çekici için kulanılan kamyonlar sürekli denetime tabi tutulmalı ve izlenmelidir,
  • Kurtarıcı kamyonlarda göre yapacak personeller gerekli eğitimden geçirilmelidir,
  • Kurtarıcı sürücüleri sürekli hizmet içi eğitimden geçirilmelidir,
  • Aracın yanına hareket etmeden önce araç büyüklüğü hakkında kesinlikle bilgi sahibi olmalıdır,
  • Araçla yolda kalmış zor durumdaki araç sahibine doğru bilgilendirme yapılmalıdır,
  • Vadedilen saat ve sürede aracın yanına ulaşmalıdır,
  • Araç kurtarıcıya yüklenirken gerekli tüm olumsuzluk düşünülmeli ve araca kesinlikle zarar verilmemelidir,
  • Oto kurtarıcı için arayan müşteriye başta belirlenen fiyat tarifesi dışında herhangi bir ekstra ücret çıkarılmamalıdır,
  • Tüm oto kurtarma personelleri müşteri ilişkileri konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmalıdır,