Oto çekici hizmeti veren firmalar her şehirde bulunsa da büyük şehirlerde araçların fazlalığı ile bağlantılı olarak daha fazladır. Her gün kullanmak zorunda kaldığımız aracımız hiç olmadık bir yerde ve zamanda hareket etme durumunu sona erdirebilir. Bu gibi durumlarda panik yapmamak ve inatla çalıştırmaya çalışmamak en doğrusudur. Bazen aracın beyni veya vitesleri ile ilgili bir sorun olduğunda ne yaparsanız yapın tamirciye görünmeden araç hareket etmez. Kullanma kılavuzundaki tüm işlemlere rağmen çalıştıramadıysanız çok fazla ısrarcı olmamalı ve güvendiğiniz bir oto çekiciyi çağırarak yardım almalısınız. Oto çekici hizmetini en iyi şekilde sizlere sunan firmamız ne zaman ve nerede kalmış olursanız olun imdadınıza koşmaya hazırdır.

Oto Çekici Hangi Durumlarda Çağrılmalıdır?

Araçlarda bazen çeşitli nedenlerden dolayı arıza oluşabilmektedir. Aşağıdaki durumlar ile karşı karşıya kaldığınızda aracınızı zorla çalıştırmak veya olduğu durumdan zorla kurtarmaya çalışmak yerine mutlaka bir oto çekiciden yardım almalısınız. Oto çekici çağırmanızı gerektirecek durumlardan bazıları şunlardır;

  1. Aracınızda bulunan elektrik sistemi devre dışı kalmışsa mutlaka oto çekici çağırmalısınız.
  2. Aracınızın farkında olmadan benzini veya gazı yani yakıtı bittiğinde yolda kaldıysanız oto çekiciden yardım alarak en yakın benzin istasyonuna nakil gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Aracın beyni kilitlendiğinde veya anahtarı yanlışlıkla içeride unuttuğunuzda oto çekici hizmeti alabilirsiniz.
  4. Lastiğiniz patlamışsa ve lastik değiştirme konusunda yeteri kadar bilgi ve donanıma sahip değilseniz kendinizi riske atmadan mutlaka bir oto çekici çağırmalısınız.

Sorununuz her ne olursa olsun hangi nedenle yolda kalmış olursanız olun firmamızı arayarak müşteri temsilcimizden yeterli ve gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Kaza Sonucu Oto Çekici Hizmeti

Kazalar her geçen gün artmaktadır. Kaza sonucunda araçlardan bazen dıştan fazla hasar görünmese de mekanizma olarak araç hasar görmüş olabilmektedir. Bu durumda araç hareket ediyor olsa da mutlaka en yakın tamirciye giderek gerekli bakımı ve onarımı yaptırılmalıdır. Bu yüzden kaza sonucu oto çekici yardımı sadece çalışmayan araçlar için değil aynı zamanda hasar gören, tamir isteyen araçlar içinde sağlanmaktadır. Kaza yaptıysanız ve oto çekici hizmeti almak istiyorsanız bu konuda tecrübeli, deneyimli firmamızı tercih edebilirsiniz.