Oto çekici sadece yanlış park eden, kural ihlali yapan araçlar ile kullanılmamaktadır. Bunun yanı sıra ise herhangi bir kaza sonucu veya arıza sonucunda hareket etme durumu sona ermiş ve tamir gereken araçlar içinde kullanılmaktadır. Çok fazla çekici hizmeti veren firma olsa da işini layıkıyla yapan, kaliteli ve güvenilir hizmet sunan çok az oto çekici firması bulunmaktadır. Bu durumda yolda kalmış olan, mağdur kişiler dikkatli bir seçim yapmalıdır. Kaza yapan veya arızalanan araçlar hareket edemedikleri durumda hem sürücüleri mağdur etmekte hem de trafiği zora sokmaktadır. Oto çekici hizmeti veren firmamız verdiğiniz adrese en kısa sürede gelerek sizlere teknik destek sağlamaktadır.

Oto Çekici Hangi Durumlarda Çağrılmaktadır?

Oto çekici yanlış yere park eden, kural ihlali yapan araçlar için çağrılabildiği gibi aynı zamanda kaza yapan, herhangi bir sebepten dolayı arıza yapmış araçlar içinde çağrılmaktadır. Çağırdığınız servisin özellikle size sunduğu hizmetin kalitesine dikkat etmelisiniz. Gelen oto çekici personelin kılık kıyafeti, gelen çekici arabanın bakımı ve genel durumu, müşteri hizmetlerinin genel tavrı ve konuşması firma hakkında az çok bilgi sahibi olmanıza yarayacaktır. Oto çekici hizmeti veren firmamız hem teknik personel bakımından donanımlı, bilgili ve temizdir hem de aynı zamanda çekici araçlar bakımından gerekli tüm şartları ve koşulları barındırmaktadır. Bizleri tercih ederek yolda kalma sorununuza son verebilir, kaliteli bir hizmetin tadını çıkarabilirsiniz.

Oto Çekici Çeşitleri Nelerdir?

Oto çekicileri araç türlerine, çeşitli özelliklerine göre farklı sınıflara ayrılmaktadır. Bunlardan bir kaçı ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  1. Oto çekici türlerinden biri çatallı çekicidir. Bu çekicinin arabanın altına giren 2 adet büyük çatalı bulunmaktadır. Arabanın altına giren çatallar arabayı yukarıya kaldırarak araca yüklemektedir.
  2. Diğer bir türü ise vinçli kayar model çekicilerdir. Bu tip çekiciler hem çalışan hem de hareketsiz araçlar için kullanılır. Eğer araba hareket edebiliyorsa kayar platforma kadar gelerek araca yüklenmekte, araç hareket edemiyorsa vinç ile taşınmaktadır.
  3. Oto transfer çekici ise bir diğer türüdür.

Oto çekici servisi olan firmamız sizlere ihtiyaç halinde en uygun aracı sunmaktadır.